Andriej iłłarionow

Andriej iłłarionow

Andriej Iłłarionow: wpływowy ekonomista i krytyk rządu rosyjskiego

Andriej Iłłarionow, wybitny rosyjski ekonomista i były doradca prezydenta Putina, zasłynął z krytyki rosyjskiego rządu i polityki gospodarczej. Jego prace były szeroko komentowane i cytowane przez ekonomistów i polityków na całym świecie.

Wczesne życie i edukacja

Andriej Iłłarionow urodził się w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) w 1963 roku. Ukończył Leningradzki Uniwersytet Państwowy, gdzie studiował ekonomię. Następnie uzyskał doktorat z ekonomii na Akademii Nauk ZSRR.

Kariera akademicka i doradcza

Iłłarionow rozpoczął swoją karierę akademicką w Instytucie Ekonomii Światowej i Stosunków Międzynarodowych w Moskwie. W 1992 roku został zastępcą Ministra Finansów w rządzie Jewgienija Gajdara. Później został doradcą prezydenta Borysa Jelcyna ds. polityki ekonomicznej.

W 1999 r. Iłłarionow został mianowany doradcą prezydenta Putina ds. polityki gospodarczej. Służył na tym stanowisku do 2005 roku, kiedy to zrezygnował w proteście przeciwko rosnącej władzy rządu nad gospodarką.

Krytyka rosyjskiego rządu

Iłłarionow był otwartym krytykiem rosyjskiego rządu, zwłaszcza jego polityki gospodarczej. Argumentował, że polityka ta jest szkodliwa dla gospodarki rosyjskiej i prowadzi do korupcji i nieefektywności.

Iłłarionow krytykował także rosyjski rząd za jego łamanie praw człowieka i autorytaryzm. Argumentował, że Rosja zmierza w stronę dyktatury i że jej przywódcy nie są zainteresowani demokracją ani praworządnością.

Prace akademickie i komentarze

Iłłarionow jest autorem wielu książek i artykułów na tematy ekonomii, polityki i historii Rosji. Jego prace były tłumaczone na wiele języków i są szeroko czytane przez ekonomistów i polityków na całym świecie.

Iłłarionow jest również regularnym komentatorem wiadomości i spraw bieżących w Rosji. Często występuje w telewizji i radiu, a jego artykuły są publikowane w czasopismach i gazetach w Rosji i za granicą.

Wpływ

Andriej Iłłarionow jest jednym z najbardziej wpływowych ekonomistów i komentatorów politycznych w Rosji. Jego prace były szeroko komentowane i cytowane przez ekonomistów i polityków na całym świecie. Iłłarionow jest także otwartym krytykiem rosyjskiego rządu, a jego prace były wykorzystywane do uzasadnienia sankcji nałożonych na Rosję przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

Konkluzja

Andriej Iłłarionow jest wpływowy ekonomistą i krytykiem rządu rosyjskiego. Jego prace były szeroko komentowane i cytowane przez ekonomistów i polityków na całym świecie. Iłłarionow jest także otwartym krytykiem rosyjskiego rządu, a jego prace były wykorzystywane do uzasadnienia sankcji nałożonych na Rosję przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: