Beata kempa

Beata kempa

Beata Kempa

Kim jest Beata Kempa?

Beata Kempa (ur. 14 kwietnia 1968 w Jarocinie) – polska polityk, samorządowiec i działaczka społeczna, doktor nauk humanistycznych, posłanka na Sejm VII, VIII i IX kadencji.

Edukacja i kariera zawodowa

Beata Kempa ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie uzyskała doktorat z nauk humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pracowała jako nauczycielka historii w liceum ogólnokształcącym w Środzie Wielkopolskiej.

Działalność polityczna

Beata Kempa zaangażowała się w działalność polityczną w 2005 roku, wstępując do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2011 roku została wybrana do Sejmu RP z okręgu kaliskiego. Od 2015 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od 2019 roku pełni funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W 2019 roku została ponownie wybrana do Sejmu RP z okręgu pilskiego. Jest przewodniczącą Podkomisji stałej do spraw współpracy z Polonią i Polakami za granicą oraz członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Kontrowersje

Beata Kempa była wielokrotnie krytykowana za swoje wypowiedzi i działania. Zarzucano jej między innymi homofobię, ksenofobię i antysemityzm.

W 2016 roku wywołała kontrowersje, wypowiadając się przeciwko przyjmowaniu uchodźców z Syrii. Stwierdziła, że „Syryjczycy nie mają tu czego szukać” i że „nie można mieszać różnych kultur”.

Życie prywatne

Beata Kempa jest mężatką, ma dwoje dzieci.

Nagrody i wyróżnienia

Beata Kempa otrzymała następujące nagrody i wyróżnienia:

* Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2016)

* Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2018)

* Złota Odznaka za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju (2019)

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: