Biały miś zakopane

Biały miś zakopane

## Biały Miś Zakopane – niekwestionowany symbol stolicy Tatr

Zakopane, urokliwa miejscowość położona u stóp Tatr, słynie nie tylko z malowniczych krajobrazów, ale również z bogatej historii i tradycji. Jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta jest kultowa cukiernia „Biały Miś”, która od ponad 80 lat przyciąga turystów z całej Polski.

### Historia „Białego Misia”

Cukiernia „Biały Miś” została założona w 1938 roku przez Jana Porębski i jego żonę Antoninę. Początkowo funkcjonowała jako niewielka kawiarnia, jednak z czasem rozrosła się do imponujących rozmiarów, oferując gościom szeroki wybór słodkości i napojów.

Nazwa cukierni nawiązuje do niedźwiedzia polarnego, który widnieje na jej logo. Białe niedźwiedzie były wówczas popularnym symbolem Polski, pojawiającym się na znaczkach pocztowych i plakatach reklamowych.

### Słodkie specjały „Białego Misia”

Menu cukierni „Biały Miś” obfituje w słodkie przysmaki, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających łasuchów. Do kulinarnych wizytówek lokalu należą:

– **Kremówki** – delikatne ciastka z pysznym kremem waniliowym, oblane czekoladą.

– **Tort „Zakopiańczyk”** – korzenny tort z orzechami i bakaliami, przekładany masą śmietanową.

– **Sernik „Nałęczowski”** – klasyczny sernik z serem białym, rodzynkami i skórką pomarańczową.

– **Pączki** – puszyste pączki z różnymi nadzieniami, smażone na świeżym oleju.

– **Lody** – naturalne lody rzemieślnicze, przygotowywane z najlepszych składników.

### Kawiarenka „Biały Miś”

Oprócz słodkości, „Biały Miś” oferuje swoim gościom również możliwość skosztowania wyśmienitej kawy i herbaty w klimatycznej kawiarence. Przytulne wnętrze, ozdobione drewnianymi elementami i pamiątkami z Tatr, tworzy wyjątkową atmosferę, sprzyjającą relaksowi i delektowaniu się smakami.

### Lokalizacja „Białego Misia”

Cukiernia „Biały Miś” mieści się w samym centrum Zakopanego, przy ulicy Krupówki 42. Dogodna lokalizacja pozwala turystom łatwo znaleźć i odwiedzić to kultowe miejsce.

### Godziny otwarcia „Białego Misia”

„Biały Miś” jest czynny codziennie od godziny 8:00 do 20:00. W sezonie turystycznym cukiernia może być otwarta dłużej, aby zaspokoić potrzeby wszystkich gości.

### Kontakt z „Białym Misiem”

Telefon: +48 18 201 26 32

Adres email: [email protected]

Strona internetowa: [Biały Miś Zakopane](https://bialy-mis.pl)

### Podsumowanie

Cukiernia „Biały Miś” to nie tylko miejsce, w którym można zaspokoić swoje łakomstwo. To symbol Zakopanego, wpisany na stałe w jego historię i tradycję. Odwiedzając stolicę Tatr, koniecznie trzeba wybrać się do „Białego Misia” i skosztować jego wyśmienitych słodkości oraz poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: