Bogdan pęk

Bogdan pęk

Bogdan Pęk – polityk i samorządowiec

Bogdan Pęk to polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, a także senator IX kadencji. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Początki kariery politycznej

Bogdan Pęk urodził się 22 stycznia 1963 roku w Nisku. Ukończył studia na Wydziale Zootechniki Akademii Rolniczej w Lublinie. Jego kariera polityczna rozpoczęła się w 1998 roku, gdy został wybrany do rady miasta i gminy Nisko. W latach 2002-2006 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Niska, a następnie w latach 2006-2011 był burmistrzem miasta i gminy Nisko.

Poseł na Sejm

W 2011 roku Bogdan Pęk został wybrany na posła na Sejm VII kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Sejmie pracował w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W 2015 roku uzyskał reelekcję na posła na Sejm VIII kadencji. W tej kadencji Sejmu pracował w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Infrastruktury.

Senator

W 2019 roku Bogdan Pęk został wybrany na senatora IX kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Senacie pracuje w Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

Działalność samorządowa

Oprócz działalności parlamentarnej Bogdan Pęk jest także aktywny w samorządzie terytorialnym. W latach 1990-1994 był radnym rady powiatu niżańskiego, a w latach 1998-2002 radnym sejmiku województwa podkarpackiego. Od 2014 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Życie prywatne

Bogdan Pęk jest żonaty, ma dwoje dzieci. Mieszka w Nisku.

Nagrody i wyróżnienia

* Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2021)

* Złoty Krzyż Zasługi (2015)

* Medal Komisji Edukacji Narodowej (2014)

* Medal 25-lecia Samorządu Terytorialnego (2015)

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: