• Budownictwo
  • Nieruchomości
  • Przemysł
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Opus
  • Budownictwo
  • Nieruchomości
  • Przemysł
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Opus
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona główna Budownictwo

Jak nie zbankrutować na budowie własnego domu?

w Budownictwo, Nieruchomości, Przemysł

Budowa własnego lokum to teraz priorytet nie tylko wśród ludzi młodych. Panuje powszechne przekonanie, że lepiej kupować niż wynajmować. Ma to dawać swego rodzaju samodzielność finansową oraz pracowanie na swoje konto. Jest w tym wiele prawdy skoro czynsz to często znacznie wyższa kwota niż miesięczna rata kredytu hipotecznego. Nie zmienia to jednak faktu, że budowa domu to olbrzymi wydatek. Jak przy tym nie zbankrutować?

Budowa w systemie gospodarczym

W Internecie istnieje masa poradników na temat tego jak zbudować dom przynajmniej w części własnymi rękoma. Oczywiście ci bardziej wprawieni są w stanie zrobić to samodzielnie o czym można dowiedzieć się w dalszej części artykułu. Nie każdy ma uprawnienia wymagane do odbioru instalacji jednak samodzielny, fizyczny wkład w poprowadzenie punktów dostępu do prądu jest sporą oszczędnością. Później wystarczy wezwać elektryka który wszystko sprawdzi i dokona odbioru instalacji. Innym sposobem na oszczędność jest po prostu samodzielne wykończenie wnętrz takie jak malowanie ścian, sufitów, układanie paneli. Wprawiona osoba będzie również w stanie samodzielnie położyć płytki w kuchni czy łazience. Dla mniej wprawionych istnieją już zestawy płytek na specjalnej siatce, które wystarczy po prostu przykleić i będą one wyglądały jak założone przez specjalistę z górnej pułki. 

Domy modułowe

Innym sposobem na postawienie domu bez żadnych uprawnień jest postawienie domu modułowego. Domy takie buduje się jak klocki dla dzieci. Często mają one wbudowane instalacje. Do złożenia takiego domu wystarczy wkrętarka i młotek. Jedynie do kładzenia dachu czy większych ścian wymagany jest operator dźwigu. Taki dom na gotowych fundamentach może powstać już w 24 godziny w stanie pod klucz. Istnieją jednak zestawy do budowy domów bez dźwigów. Są to prostokąty z pływ wiórowych wypełnione substancją izolującą ciepło. Praktycznie bez wykorzystania zaprawy murarskiej, w pojedynkę można samodzielnie zbudować bryłę domu wraz z dachem w kilka miesięcy. Pozwala to zaoszczędzić na ekipie budowlanej. Należy jednak, że taka forma jak forma systemu gospodarczego wiąże się z dodatkową pracą po godzinach. Ewentualnie może być to budowa podczas dłuższej przerwy od pracy. W takim wypadku należy pamiętać o zachowaniu rezerwy finansowej na bieżące wydatki.

5/5 - (1)
Tagi: budowa domuwłasny dom
Poprzedni post

Przemysł samochodowy – czy elektryki zdominują rynek?

Następny post

Czy małe firmy budowlane są przyszłościowe?

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

https://www.facebook.com/Opus-blog-o-nieruchomo%C5%9Bciach-budownictwie-i-przemy%C5%9Ble-105868501869762

NIE PRZEGAP

Jak nie zbankrutować na budowie własnego domu?
Budownictwo

Jak nie zbankrutować na budowie własnego domu?

Budowa własnego lokum to teraz priorytet nie tylko wśród ludzi młodych. Panuje powszechne przekonanie, że lepiej kupować niż wynajmować. Ma...

Czytaj więcej

Tagi:

budowa domu budownictwo dom dom bliźniak dom modułowy dom z keramzytu dom z prefabrykatów ekologia firmy budowlane formy zatrudnienia gazeta lokalna inwestowanie inwestycje klimatyzacja klimatyzator przenośny kosmetyki kredyt hipoteczny materiały budowlane mieszkanie nieruchomości nieruchomość gruntowa odzież ogród oszczędzanie paliwa kopalne plac zabaw w ogrodzie przemysł przemysł kopalniany przemysł samochodowy przemysł węglowy rolety fasadowe rolety zewnętrzne rozpoczęcie budowy samochody elektryczne sprzedaż mieszkania tania ziemia umowa o dzieło umowa zlecenie węgiel własna działalność własny biznes własny dom zero waste ziemia pod budowę domu

Realizacja projektu: www.celnet.eu

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Budownictwo
  • Nieruchomości
  • Przemysł
  • Kontakt