Chorwacja wiadomości dzisiaj

Chorwacja wiadomości dzisiaj

Chorwacja, wiadomości dzisiaj – 28 lutego 2023

Chorwacja to kraj położony w Europie Południowo-Wschodniej, nad Morzem Adriatyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej i NATO. Chorwacja jest popularnym celem turystycznym, znanym z pięknych plaż, zabytkowych miast i malowniczych wysp.

Najważniejsze wiadomości z Chorwacji dzisiaj

* **Trzęsienie ziemi w Chorwacji**

W dniu 28 lutego 2023 roku w Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,2. Epicentrum trzęsienia znajdowało się około 30 km na południowy wschód od miasta Sisak. Trzęsienie ziemi spowodowało uszkodzenia budynków i infrastruktury, ale nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

* **Chorwacja przejmuje przewodnictwo w Radzie UE**

1 stycznia 2023 roku Chorwacja przejęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Przewodnictwo potrwa sześć miesięcy, do 30 czerwca 2023 roku. Podczas swojego przewodnictwa Chorwacja będzie skupiać się na następujących kwestiach:

– Wzmocnienie jedności i odporności UE

– Rozbudowa strefy Schengen

– Wspieranie wzrostu gospodarczego i zatrudnienia

– Ochrona środowiska i walka ze zmianami klimatu

* **Chorwacja przyjmuje euro**

1 stycznia 2023 roku Chorwacja przyjęła euro jako swoją walutę. Chorwacja jest 20. krajem, który przystąpił do strefy euro.

Inne ważne wiadomości z Chorwacji

* **Chorwacja poprawia swoją pozycję w rankingu konkurencyjności**

W najnowszym rankingu konkurencyjności Światowego Forum Ekonomicznego Chorwacja awansowała o 6 miejsc, zajmując obecnie 58. miejsce wśród 141 badanych krajów.

* **Chorwacja inwestuje w infrastrukturę**

Chorwacja inwestuje znaczne środki w infrastrukturę, w tym w drogi, mosty i koleje. Celem tych inwestycji jest poprawa połączeń transportowych i wspieranie wzrostu gospodarczego.

* **Chorwacja promuje turystykę**

Chorwacja promuje swoją ofertę turystyczną na całym świecie. Kraj oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, w tym piękne plaże, zabytkowe miasta i malownicze wyspy.

Wnioski

Chorwacja jest krajem, który szybko się rozwija i staje się coraz bardziej popularnym celem turystycznym. Kraj jest członkiem Unii Europejskiej i NATO i pracuje nad poprawą swojej konkurencyjności i infrastruktury. Chorwacja inwestuje również w turystykę, aby promować swoją ofertę na całym świecie.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: