Daria reluga

Daria reluga

Daria Religa – złota medalistka z Tokio 2020

Życiorys

Daria Religa urodziła się 28 czerwca 2003 roku w Łodzi. Wioślarstwo uprawia od 2014 roku, a jej największym dotychczasowym osiągnięciem jest złoty medal w dwójce podwójnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Trenuje w klubie WTW Włókniarz Łódź.

Osiągnięcia

Daria Religa jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i Świata w kategorii juniorek i młodzieżowców. W 2019 roku zdobyła srebrny medal w dwójce podwójnej na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kownie. Rok później wywalczyła brązowy medal w czwórce podwójnej na Mistrzostwach Świata Juniorów w Tokio.

W 2021 roku Daria Religa zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski. Wraz z Katarzyną Zillmann wywalczyła złoty medal w dwójce podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Był to pierwszy złoty medal dla Polski w wioślarstwie od 2000 roku.

Prywatnie

Daria Religa jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Prywatnie interesuje się muzyką, fotografią i podróżami.

Ciekawostki

* Daria Religa jest pierwszą Polką, która zdobyła złoty medal olimpijski w wioślarstwie.

* Jej matka, Grażyna Religa, również była wioślarką i reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku.

* Daria Religa jest ambasadorką marki Nike.

Linki do źródeł

[1](https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-07-29/daria-religa-kim-jest-nowa-zlota-medalistka-olimpijska-w-wioslarstwie/ „Daria Religa – kim jest nowa złota medalistka olimpijska w wioślarstwie?”)

[2](https://olimpijski.pl/pl/biografia/Daria-Religa/ „Daria Religa – Polski Komitet Olimpijski”)

[3](https://www.sport.tvp.pl/45041114/daria-religa-kim-jest-nowa-zlota-medalistka-olimpijska-w-wioslarstwie „Daria Religa – kim jest nowa złota medalistka olimpijska w wioślarstwie?”)

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: