Jacek jaworek aktualności

Jacek jaworek aktualności

Jacek Jaworek – aktualności

Kim jest Jacek Jaworek?

Jacek Jaworek to znany polski dziennikarz i publicysta, a także były poseł do Parlamentu Europejskiego. Urodził się w 1961 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę dziennikarską rozpoczął w latach 80. XX wieku, pracując m.in. w takich tytułach jak „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita”.

Kariera polityczna

W 2004 roku Jacek Jaworek został wybrany do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej. W Parlamencie Europejskim pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Był także członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. W 2009 roku Jacek Jaworek nie ubiegał się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego.

Powrót do dziennikarstwa

Po odejściu z Parlamentu Europejskiego Jacek Jaworek wrócił do pracy dziennikarskiej. W latach 2010-2014 był redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”. Od 2014 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”.

Działalność publicystyczna

Jacek Jaworek jest autorem wielu artykułów i książek na tematy polityczne i społeczne. Jego teksty publikowane są w takich tytułach jak „Gazeta Wyborcza”, „Polityka” i „Tygodnik Powszechny”.

Poglądy polityczne

Jacek Jaworek jest zwolennikiem liberalizmu i europejskiej integracji. Jest krytykiem PiS i jego polityki.

Aktualności związane z Jackiem Jaworkiem

Afera podsłuchowa

W 2014 roku Jacek Jaworek znalazł się w centrum afery podsłuchowej. Wyszło na jaw, że był podsłuchiwany przez służby specjalne w związku z jego pracą dziennikarską. Sprawa ta stała się przedmiotem głośnego procesu sądowego, który zakończył się skazaniem byłego szefa ABW Mariusza Kamińskiego.

Dymisja z „Rzeczpospolitej”

W 2014 roku Jacek Jaworek został odwołany z funkcji redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Decyzja ta wywołała protesty środowiska dziennikarskiego i opozycji politycznej.

Powrót do „Wprost”

W 2014 roku Jacek Jaworek został redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Pod jego kierownictwem tygodnik stał się jednym z najważniejszych tytułów w polskiej prasie.

Książka „Sekrety III RP”

W 2019 roku Jacek Jaworek wydał książkę „Sekrety III RP”, w której opisał kulisy afer i skandali z okresu transformacji ustrojowej w Polsce. Książka stała się bestsellerem i była szeroko komentowana w mediach.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: