Kaczynski na wyborach

Kaczynski na wyborach

Kaczyński na wyborach

Kaczyński w wyborach prezydenckich

Jacek Kaczyński, brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, startował w wyborach prezydenckich dwukrotnie. Pierwszy raz w 2010 roku, kiedy zajął 4. miejsce, zdobywając 18,15% głosów. Drugi raz w 2015 roku, kiedy zajął 3. miejsce, zdobywając 20,17% głosów.

Kaczyński w wyborach parlamentarnych

Jacek Kaczyński startował także w wyborach parlamentarnych. W 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku ponownie uzyskał mandat poselski, tym razem z listy Kukiz’15.

Kaczyński w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Jacek Kaczyński startował także w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2014 roku uzyskał mandat europosła z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński w wyborach samorządowych

Jacek Kaczyński startował także w wyborach samorządowych. W 2018 roku uzyskał mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński w sondażach

Według sondaży przeprowadzonych w 2022 roku, Jacek Kaczyński cieszy się poparciem około 10% wyborców. Jest to wynik porównywalny z poparciem dla innych kandydatów na prezydenta, takich jak Szymon Hołownia czy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Silne strony Kaczyńskiego

Silnymi stronami Kaczyńskiego są jego doświadczenie polityczne oraz nazwisko, które kojarzy się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jest on także postrzegany jako osoba kompetentna i uczciwa.

Słabe strony Kaczyńskiego

Słabymi stronami Kaczyńskiego są jego wiek (69 lat) oraz brak charyzmy. Jest on także postrzegany jako osoba mało dynamiczna i mało kreatywna.

Szanse Kaczyńskiego

Szanse Kaczyńskiego na wygranie wyborów prezydenckich są trudne do oceny. Z jednej strony cieszy się on poparciem części wyborców, z drugiej strony jest postrzegany jako osoba mało dynamiczna i mało kreatywna.

Zagrożenia dla Kaczyńskiego

Zagrożeniami dla Kaczyńskiego są inni kandydaci na prezydenta, którzy są postrzegani jako bardziej dynamiczni i bardziej kreatywni. Są to między innymi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: