Kamienna góra wiadomości z ostatniej chwili

Kamienna góra wiadomości z ostatniej chwili

Kamienna Góra wiadomości z ostatniej chwili

Najnowsze informacje z Kamiennej Góry

Kamienna Góra to miasto w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Jest stolicą powiatu kamiennogórskiego. Miasto liczy około 19 tysięcy mieszkańców.

Aktualne wydarzenia

*

Odsłonięcie muralu poświęconego powstańcom śląskim

16 czerwca 2023 roku na budynku Urzędu Miasta w Kamiennej Górze odsłonięto mural poświęcony powstańcom śląskim. Mural został stworzony przez lokalnego artystę, Tomasza Owczarka. Przedstawia on powstańców walczących o przyłączenie Śląska do Polski.

*

Festyn rodzinny w Parku Miejskim

25 czerwca 2023 roku w Parku Miejskim w Kamiennej Górze odbędzie się festyn rodzinny. W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. koncerty, animacje, gry i zabawy.

*

Remont ulicy Kościuszki

W lipcu 2023 roku rozpocznie się remont ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze. Remont obejmie wymianę nawierzchni, chodników i oświetlenia. Prace potrwają kilka miesięcy.

Planowane wydarzenia

*

Święto Miasta Kamienna Góra

15 sierpnia 2023 roku odbędzie się Święto Miasta Kamienna Góra. W programie imprezy przewidziano m.in. koncerty, występy artystyczne, pokazy sztucznych ogni i wiele innych atrakcji.

*

Wystawa malarstwa w Galerii Sztuki

Od 1 września do 30 października 2023 roku w Galerii Sztuki w Kamiennej Górze będzie można oglądać wystawę malarstwa współczesnego. Wystawa będzie prezentowała prace polskich i zagranicznych artystów.

Sytuacja na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości w Kamiennej Górze jest stabilny. Ceny mieszkań i domów utrzymują się na podobnym poziomie od kilku lat. W ostatnim czasie zauważalny jest niewielki wzrost cen mieszkań, co wynika z rosnącego popytu na mieszkania na wynajem.

Ceny mieszkań w Kamiennej Górze
Rodzaj mieszkania Średnia cena za m2
Kawalerka 7 000 zł
Mieszkanie 2-pokojowe 8 000 zł
Mieszkanie 3-pokojowe 9 000 zł

Pogoda w Kamiennej Górze

Kamienna Góra leży w strefie klimatu umiarkowanego. Lata są ciepłe, a zimy mroźne. Średnia temperatura w lipcu wynosi około 20°C, a w styczniu około -3°C. Roczna suma opadów wynosi około 600 mm.

Transport w Kamiennej Górze

Kamienna Góra jest dobrze skomunikowana z innymi miastami w Polsce. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 5, która łączy Wrocław z Jelenią Górą. W Kamiennej Górze znajduje się również stacja kolejowa, z której można dojechać do Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha.

Turystyka w Kamiennej Górze

Kamienna Góra jest atrakcyjnym miejscem dla turystów. W mieście znajduje się kilka zabytków, m.in. kościół św. Piotra i Pawła, ratusz i zamek Grodno. W okolicach Kamiennej Góry znajdują się również liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: