Konferedacja

Konferedacja

Konfederacja

Konfederacja to polska partia polityczna o profilu konserwatywno-liberalnym i narodowym. Powstała w 2019 roku z połączenia partii KORWiN, Ruchu Narodowego i Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Ideologia

Ideologia Konfederacji opiera się na następujących założeniach:

* Wolność jednostki i wolny rynek

* Silne państwo narodowe

* Tradycyjne wartości i chrześcijaństwo

* Suwerenność i niezależność Polski

Program wyborczy

Główne postulaty programowe Konfederacji obejmują:

* Obniżenie podatków

* Deregulację gospodarki

* Zmniejszenie roli państwa w życiu obywateli

* Ochronę rodziny i tradycyjnych wartości

* Wzmocnienie obronności kraju

* Wystąpienie z Unii Europejskiej

Struktura

Konfederacja składa się z trzech głównych partii:

* KORWiN

* Ruch Narodowy

* Konfederacja Wolność i Niepodległość

Na czele partii stoi Zarząd Krajowy, którego przewodniczącym jest Krzysztof Bosak.

Aktywność polityczna

Konfederacja po raz pierwszy wystartowała w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, uzyskując 6,81% głosów i 11 mandatów poselskich. W wyborach prezydenckich w 2020 roku kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak, otrzymał 6,78% głosów.

Partia jest aktywna również w samorządzie terytorialnym. W wyborach samorządowych w 2018 roku Konfederacja uzyskała 150 mandatów radnych w całym kraju.

Kontrowersje

Konfederacja jest kontrowersyjną partią, której poglądy są często krytykowane przez inne ugrupowania polityczne. Partia była oskarżana o rasizm, homofobię i ksenofobię.

Ocena

Konfederacja jest młodą partią, która zdobyła poparcie części polskiego społeczeństwa. Ideologia partii jest konserwatywna i narodowa, a jej program wyborczy obejmuje postulaty dotyczące obniżenia podatków, deregulacji gospodarki i wystąpienia z Unii Europejskiej. Konfederacja jest kontrowersyjną partią, ale jej działalność polityczna i poglądy mają wpływ na polską scenę polityczną.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: