Kozakiewicz

Kozakiewicz

## Kozakiewicz

Kozakiewicz jest jednym z największych polskich lekkoatletów. Zdobył złoty medal olimpijski w skoku o tyczce w Moskwie w 1980 roku oraz dwa medale mistrzostw świata. Jego rekord życiowy wynosi 5,84 m.

### Wczesne życie i kariera

Kozakiewicz urodził się 5 maja 1953 roku w Lublinie. Zaczął uprawiać skok o tyczce w wieku 16 lat. Szybko osiągnął sukcesy na poziomie krajowym i międzynarodowym. W 1979 roku zdobył srebrny medal na halowych mistrzostwach Europy.

### Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku

Kozakiewicz był jednym z faworytów do złota na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. W finale skoczył 5,84 m, ustanawiając nowy rekord olimpijski. Został tym samym pierwszym polskim lekkoatletą, który zdobył złoty medal olimpijski w skoku o tyczce.

### Po Igrzyskach Olimpijskich

### Emerytura i dalsza działalność

Kozakiewicz zakończył karierę w 1988 roku. Od tego czasu pełni funkcję trenera i komentatora sportowego. Jest także członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

### Styl skakania

Kozakiewicz był znany ze swojego wyjątkowego stylu skakania. Był jednym z pierwszych skoczków, którzy używali technikę „fosbury flop”. Technika ta polega na odbiciu się z jednej nogi i wykonaniu obrotu o 180 stopni w powietrzu.

### Osiągnięcia

* Złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku

* Srebrny medal na halowych mistrzostwach Europy w 1979 roku

* Rekord życiowy: 5,84 m

### Linki do źródeł

* [Wikipedia: Władysław Kozakiewicz](https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Kozakiewicz)

* [Polski Komitet Olimpijski: Władysław Kozakiewicz](https://www.olimpijski.pl/pl/biografia-wladyslaw-kozakiewicz)

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: