Ksenia sobczak

Ksenia sobczak

## Ksenia Sobczak: rosyjska dziennikarka i osobowość telewizyjna

### Wczesne życie i kariera

Ksenia Anatoljewna Sobczak urodziła się 5 listopada 1981 r. w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) w Rosji. Jest córką Anatolija Sobczaka, pierwszego demokratycznie wybranego mera Sankt Petersburga, i Ludmiły Narusowej, historyka i politologa. Sobczak ukończył wydział stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Państwowego w Sankt Petersburgu.

Karierę dziennikarską rozpoczęła w 2003 roku jako reporterka w rosyjskiej stacji telewizyjnej NTV. Wkrótce stała się popularną osobowością telewizyjną, prowadząc szereg programów rozrywkowych i talk show.

### Kariera polityczna

W 2012 roku Sobczak dołączył do partii opozycyjnej Parnas. W wyborach prezydenckich w 2018 r. kandydowała na niezależnego kandydata, zdobywając 1,68% głosów. Krytykowała rząd rosyjski i wzywała do reform demokratycznych.

### Kontrowersje

Sobczak była osobą kontrowersyjną podczas swojej kariery. Była krytykowana za wspieranie rządu rosyjskiego i za związki z oligarchami. Była również oskarżana o korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

### Życie osobiste

Sobczak poślubił aktora Maksima Witorgana w 2013 roku. Mają syna o imieniu Platon. Para rozwiodła się w 2019 roku.

### Nagrody i wyróżnienia

* Nagroda TEFI dla najlepszego prezentera telewizyjnego (2012)

* Nagroda Glamour za kobietę roku (2013)

* NagrodaGQ za kobietę roku (2017)

### Zobacz także

* [Oficjalna strona internetowa](https://ksenia-sobchak.com/)

* [Profil na Instagramie](https://www.instagram.com/xenia_sobchak/)

* [Wikipedia](https://en.wikipedia.org/wiki/Ksenia_Sobchak)

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: