Luther serial

Luther serial

Luther serial

Luther to serial telewizyjny, który opowiada historię detektywa Johna Luthera (w tej roli Idris Elba), który pracuje w policji w Londynie. Serial zadebiutował w 2010 roku i od tamtej pory zyskał dużą popularność na całym świecie. Luther doceniono za jego intensywną akcję, złożone postacie i mroczny, niepokojący ton.

Sezony serialu

Serial Luther składa się z pięciu sezonów, z których każdy ma po cztery odcinki. Pierwszy sezon został wyemitowany w 2010 roku, a piąty – w 2019 roku. Każdy sezon opowiada odrębną historię, która jest rozwiązywana w ciągu czterech odcinków.

Sezon 1

Pierwszy sezon opowiada historię Luthera, który bada brutalne morderstwo młodej kobiety. Śledztwo prowadzi go do podejrzanego, który okazuje się być seryjnym mordercą. Luther musi użyć wszelkich swoich umiejętności, aby go schwytać, zanim zabije więcej osób.

Sezon 2

W drugim sezonie Luther bada sprawę zaginięcia młodej kobiety. Śledztwo prowadzi go do światka prostytucji i handlu ludźmi. Luther musi walczyć z czasem, aby uratować zaginioną kobietę, zanim stanie się kolejną ofiarą.

Sezon 3

Trzeci sezon przedstawia Luthera, który bada serię podpaleń. Śledztwo prowadzi go do grupy ekologicznych ekstremistów. Luther musi odkryć, kto jest odpowiedzialny za podpalenia, zanim zniszczą więcej mienia.

Sezon 4

Czwarty sezon pokazuje Luthera, który bada morderstwo starego przyjaciela. Śledztwo prowadzi go do świata korupcji i przestępczości zorganizowanej. Luther musi zmierzyć się z własnymi demonami, gdy usiłuje rozwiązać sprawę.

Sezon 5

W piątym sezonie Luther bada sprawę morderstwa syna byłego premiera. Śledztwo prowadzi go do świata międzynarodowego szpiegostwa i terroryzmu. Luther musi uratować syna byłego premiera, zanim stanie się celem ataku terrorystycznego.

Postacie

Luther to serial z wieloma złożonymi i interesującymi postaciami. Głównymi bohaterami serialu są:

John Luther

Jest głównym bohaterem serialu. Jest genialnym detektywem, który jest znany z nieortodoksyjnych metod i obsesyjnego pragnienia sprawiedliwości.

Alice Morgan

Jest jednym z głównych antagonistów serialu. Jest psychopatyczną morderczynią, która jest zafascynowana Lutherem.

Justin Ripley

Jest kolejnym głównym antagonistą serialu. Jest seryjnym mordercą, który jest inteligentny i przebiegły.

Fabuła

Luther to serial z mroczną i niepokojącą atmosferą. Fabuła jest pełna akcji i zwrotów akcji, a postaci są złożone i wiarygodne. Każdy sezon serialu opowiada odrębną historię, która jest rozwiązywana w ciągu czterech odcinków.

Tematyka

Serial Luther porusza wiele ważnych tematów, takich jak natura dobra i zła, granice sprawiedliwości i niebezpieczeństwa obsesji. Serial pokazuje również ciemną stronę Londynu i jego podbrzusze przestępczości i korupcji.

Styl wizualny

Luther to serial wizualnie oszałamiający. Zdjęcia są ciemne i nastrojowe, a akcja jest często intensywna i brutalna. Serial wykorzystuje również wiele ujęć z ręki, aby stworzyć poczucie realizmu i niepokoju.

Odbiór

Serial Luther spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków i widzów. Serial chwalono za jego intensywną akcję, złożone postacie i mroczny, niepokojący ton. Luther zdobył wiele nagród, w tym dwie nagrody BAFTA i Złoty Glob.

Serial Luther to jeden z najbardziej popularnych i cenionych brytyjskich seriali telewizyjnych ostatnich lat. Jest to mroczny i niepokojący thriller z złożonymi postaciami i intensywną akcją. Serial porusza wiele ważnych tematów i oferuje wgląd w ciemną stronę Londynu.

Zobacz również

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: