Lwica w berlinie

Lwica w berlinie

Lwica w Berlinie

Lwica w Berlinie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy Niemiec. Stoi na cokole nad Bramą Brandenburską i jest jednym z najczęściej fotografowanych zabytków w mieście.

Historia Lwicy

Lwica została wykonana z brązu w 1793 roku przez rzeźbiarza Johanna Gottfrieda Schadowa. Pierwotnie stała na szczycie Kolumny Zwycięstwa w Tiergartenie, zbudowanej na cześć zwycięstwa Prus nad Francją w wojnie prusko-francuskiej.

W 1871 roku, po zjednoczeniu Niemiec, lwica została przeniesiona na szczyt Bramy Brandenburskiej. Jest to miejsce, w którym znajduje się do dziś.

Symbol Berlinia

Lwica w Berlinie stała się symbolem miasta. Jest synonimem siły, odwagi i dumy. Wizerunek lwa można znaleźć na wielu budynkach i pomnikach w Berlinie.

Lwica jest również popularnym celem turystycznym. Turyści często robią sobie zdjęcia pod lwicą lub wspinają się na cokół, aby podziwiać widoki na miasto.

Ciekawostki o Lwicy

* Lwica waży około 5 ton.

* Wysokość lwa wynosi 3,2 metry.

* Lew jest wykonany z brązu i składa się z 12 części.

* Lwica była renowowana kilka razy, ostatnio w 2002 roku.

* Lwica jest jednym z najpopularniejszych zabytków w Berlinie.

Jak dojechać

Lwica w Berlinie znajduje się na Placu Poczdamskim, tuż przy Bramie Brandenburskiej. Dojechać można metrem (stacja Brandenburger Tor) lub autobusem (linie 100, 200 i TXL).

Godziny otwarcia

Lwica w Berlinie jest dostępna dla zwiedzających 24 godziny na dobę.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: