Malgorzata rozumecka

Malgorzata rozumecka

Małgorzata Rozumęcka – wybitna polska aktorka i działaczka społeczna

Małgorzata Rozumęcka to jedna z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich aktorek. Jej kariera obfituje w szereg znakomitych ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Oprócz działalności aktorskiej, Rozumęcka angażuje się również w działalność społeczną, wspierając różne inicjatywy i organizacje.

Początki kariery

Małgorzata Rozumęcka urodziła się 15 czerwca 1973 roku w Łodzi. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Swoją karierę aktorską rozpoczęła w teatrze, grając w takich spektaklach jak „Operetka” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi i „Ślub” w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Sukcesy filmowe i telewizyjne

Rozumęcka zadebiutowała na ekranie w 1993 roku w filmie „Poznań 56”. Od tego czasu zagrała w wielu znakomitych produkcjach, takich jak „Szczęśliwy człowiek” (2000), „Mój Nikifor” (2004), „Miasto 44” (2014) i „Kamerdyner” (2018). W telewizji znana jest z ról w serialach „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty” i „Komisarz Alex”. Za swoje kreacje aktorskie otrzymała szereg prestiżowych nagród, w tym Złoty Lew na Festiwalu Filmowym w Gdyni i Orła za najlepszą rolę kobiecą.

Działalność społeczna

Poza działalnością aktorską, Małgorzata Rozumęcka angażuje się również w działalność społeczną. Jest ambasadorką Fundacji Rak’n’Roll, wspierającej osoby zmagające się z rakiem. Ponadto, działa na rzecz ochrony środowiska i równości społecznej.

Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Rozumęcka otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoje osiągnięcia aktorskie i działalność społeczną. Wśród nich znajdują się:

  • Złoty Lew na Festiwalu Filmowym w Gdyni za rolę w filmie „Szczęśliwy człowiek” (2000)
  • Orzeł za najlepszą rolę kobiecą za rolę w filmie „Mój Nikifor” (2004)
  • Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (2004)
  • Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za działalność społeczną (2018)

Najważniejsze role

W swojej karierze aktorskiej Małgorzata Rozumęcka zagrała wiele znakomitych ról. Do jej najważniejszych kreacji należą:

Tytuł Rok Rola
Szczęśliwy człowiek 2000 Agnieszka
Mój Nikifor 2004 Krystyna
Miasto 44 2014 Wanda
Kamerdyner 2018 Anna

Życie prywatne

Małgorzata Rozumęcka jest mężatką i ma dwóch synów. Prywatnie interesuje się fotografią, malarstwem i podróżami.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: