Mariusz kaminski zona

Mariusz kaminski zona

## Mariusz Kamiński zona – kim jest?

Mariusz Kamiński, urodzony 5 lipca 1965 roku w Karpaczu, to polski polityk, prawnik i działacz państwowy. Od 9 października 2015 roku pełni funkcję koordynatora służb specjalnych oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wcześniej zajmował stanowiska m.in. szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (2009-2015) i ministra-członka Rady Ministrów (2015).

Życie osobiste

Mariusz Kamiński jest żonaty z Anną Kamińską, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Julię (ur. 1994) i syna Janusza (ur. 1996).

Wykształcenie i kariera

Mariusz Kamiński ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie pracował w prokuraturze, a od 1999 roku w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. W 2009 roku został powołany na stanowisko szefa CBA, które pełnił do 2015 roku.

W 2015 roku Mariusz Kamiński został powołany na stanowisko ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło. Od 9 października 2015 roku pełni funkcję koordynatora służb specjalnych oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Działalność polityczna

Mariusz Kamiński jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku został wybrany posłem na Sejm VIII kadencji, a następnie ponownie w 2019 roku.

W swojej działalności politycznej Mariusz Kamiński skupia się na walce z korupcją, przestępczością zorganizowaną i terroryzmem. Wprowadził wiele reform w służbach specjalnych, w tym m.in. utworzenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.

Kontrowersje

Działalność Mariusza Kamińskiego wzbudzała wiele kontrowersji. Krytykowany był m.in. za nadużywanie służb specjalnych do walki z politycznymi przeciwnikami oraz za brak skuteczności w walce z korupcją.

Nagrody i wyróżnienia

Mariusz Kamiński został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

## Podsumowanie

Mariusz Kamiński jest polskim politykiem, prawnikiem i działaczem państwowym. Od 2015 roku pełni funkcję koordynatora służb specjalnych oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji. W swojej działalności skupia się na walce z korupcją, przestępczością zorganizowaną i terroryzmem.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: