Najbogatsi ludzie świata 2021

Najbogatsi ludzie świata 2021

Najbogatsi ludzie świata 2021

W 2021 roku światowe bogactwo osiągnęło rekordowy poziom, a fortuny najbogatszych ludzi na świecie wzrosły jeszcze bardziej. Według najnowszego rankingu magazynu Forbes, 10 najbogatszych ludzi świata posiada obecnie łączny majątek w wysokości 1,1 biliona dolarów.

1. Elon Musk

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, jest najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 268 miliardów dolarów. Musk jest wizjonerem technologicznym, który stoi za kilkoma najbardziej innowacyjnymi firmami na świecie.

2. Jeff Bezos

Jeff Bezos, założyciel Amazon, jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 211 miliardów dolarów. Bezos zbudował Amazon w globalnego giganta handlu elektronicznego, który zrewolucjonizował sposób, w jaki ludzie robią zakupy.

3. Bernard Arnault

Bernard Arnault, dyrektor generalny LVMH, jest trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 191 miliardów dolarów. LVMH to konglomerat dóbr luksusowych, który posiada takie marki jak Louis Vuitton, Dior i Givenchy.

4. Bill Gates

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, jest czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 145 miliardów dolarów. Gates od lat jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i był pionierem w dziedzinie oprogramowania komputerowego.

5. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, jest piątym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 128 miliardów dolarów. Zuckerberg założył Facebooka w 2004 roku, który stał się największą na świecie platformą mediów społecznościowych.

6. Warren Buffett

Warren Buffett, dyrektor generalny Berkshire Hathaway, jest szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 118 miliardów dolarów. Buffett jest znanym inwestorem, słynącym ze swojej filozofii inwestowania w wartość.

7. Larry Ellison

Larry Ellison, współzałożyciel Oracle, jest siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 117 miliardów dolarów. Oracle jest wiodącą firmą zajmującą się oprogramowaniem baz danych.

8. Larry Page

Larry Page, współzałożyciel Google, jest ósmym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 111 miliardów dolarów. Google jest największą na świecie wyszukiwarką internetową, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do informacji.

9. Sergey Brin

Sergey Brin, współzałożyciel Google, jest dziewiątym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 107 miliardów dolarów. Brin jest także wizjonerem technologicznym, który odegrał kluczową rolę w rozwoju Google.

10. Mukesh Ambani

Mukesh Ambani, przewodniczący Reliance Industries, jest dziesiątym najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem szacowanym na 101 miliardów dolarów. Reliance Industries jest jednym z największych konglomeratów w Indiach, z udziałem w sektorach takich jak ropa naftowa, gaz, telekomunikacja i detal.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: