Nelli rokita

Nelli rokita

## Nelli Rokita – polityk i była aktorka

Nelli Rokita to polska polityk, była aktorka i modelka. Jest posłanką do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

### Biografia

Nelli Rokita urodziła się 28 marca 1973 roku w Katowicach. W młodości była modelką i aktorką. Wystąpiła w kilku filmach i serialach, m.in. „Młode wilki” i „Złotopolscy”.

W 2005 roku rozpoczęła karierę polityczną. Została wybrana do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2007 roku została powołana na stanowisko ministra sportu. Funkcję tę pełniła do 2011 roku.

W 2014 roku została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Jest członkinią grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

### Kariera polityczna

Nelli Rokita jest znana ze swoich konserwatywnych poglądów. Jest przeciwna aborcji i eutanazji. Popiera tradycyjną rodzinę i wartości chrześcijańskie.

W Parlamencie Europejskim Rokita zajmuje się głównie sprawami równouprawnienia kobiet, rodziny i sportu. Jest też członkiem delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Śródziemnomorza.

### Życie prywatne

Nelli Rokita jest mężatką. Ma troje dzieci. Jest katoliczką.

### Kontrowersje

Nelli Rokita była wielokrotnie krytykowana za swoje wypowiedzi. W 2017 roku stwierdziła, że „homoseksualizm jest zboczeniem”. Wypowiedź ta wywołała oburzenie wśród środowisk LGBT.

Rokita była też krytykowana za swoją działalność w Parlamencie Europejskim. W 2018 roku głosowała przeciwko rezolucji potępiającej przemoc wobec kobiet. Głosowanie to spotkało się z krytyką ze strony wielu organizacji kobiecych.

### Osiągnięcia

Nelli Rokita jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. W 2010 roku otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 roku została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: