Nowenna pompejańska jak odmawiać

Nowenna pompejańska jak odmawiać

Nowenna pompejańska – jak odmawiać?

Nowenna pompejańska to jedna z najpopularniejszych modlitw odmawianych w Kościele katolickim. Jest to modlitwa błagalna, którą odmawia się przez 54 dni. Jej nazwa pochodzi od sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, gdzie modlitwa ta została po raz pierwszy odprawiona w 1884 roku.

Historia nowenny pompejańskiej

Nowenna pompejańska powstała w wyniku objawień, jakie miała bł. Bartolo Longo. W 1884 roku Matka Boża nakazała mu odprawić nowennę różańcową w intencji nawrócenia grzeszników. Longo rozpoczął odmawianie nowenny w sanktuarium w Pompejach, a wkrótce modlitwa ta zaczęła się rozprzestrzeniać po całym świecie.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska odmawia się przez 54 dni. Każdego dnia odmawia się trzy części różańca: radosną, bolesną i chwalebną. Przed każdą częścią różańca odmawia się modlitwę przygotowawczą, a po każdej części modlitwę końcową.

Modlitwa przygotowawcza:

O Maryjo, Różańcowa Pani Pompejańska, która z miłości do nas pozostałaś w Pompejach, aby rozdzielać łaski i miłosierdzie, spojrzyj na nas. Do Twych stóp przynosimy serca nasze utrudzone i zbolałe. Wspomóż nas, wspomóż rodziny nasze, parafię naszą i cały świat. Od Ciebie błagamy łaskę nawrócenia grzeszników, dar wytrwania w wierze i pokoju dla wszystkich narodów. O Różańcowa Pani Pompejańska, wysłuchaj nas i weź nas w swoją opiekę. Amen.

Modlitwa końcowa:

O Najświętsza Panienko Różańcowa z Pompejów, błogosław nam wszystkim, którzy się do Ciebie uciekamy. Broń nas od wszelkiego zła, wypraszaj łaski potrzebne do zbawienia, a szczególnie łaskę wytrwania w wierze aż do śmierci. Amen.

Intencje nowenny pompejańskiej

Nowennę pompejańską można odmawiać w dowolnej intencji. Najczęściej odmawia się ją w intencji:

* nawrócenia grzeszników

* wytrwania w wierze

* zdrowia

* pokoju

* pracy

* szczęśliwego małżeństwa

* narodzin dziecka

Świadectwa otrzymanych łask

Wiele osób, które odmawiały nowennę pompejańską, doświadczyło niezwykłych łask. Świadectwa tych łask można znaleźć na licznych stronach internetowych, m.in. na:

* Oficjalna strona Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach: https://www.pompeibasilica.org/en/

* Nowenna pompejańska – świadectwa: https://nowenna-pompejanska.pl/swiadectwa/

* Nowenna pompejańska – modlitwa i świadectwa: https://pompejanska.eu/modlitwa-i-swiadectwa/

Podsumowanie

Nowenna pompejańska to potężna modlitwa, która może pomóc nam uzyskać wiele łask. Jest to modlitwa, która wymaga wytrwałości i poświęcenia, ale warto ją odmawiać, ponieważ może przynieść nam wiele dobra.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: