Ojciec łukasz prausa

Ojciec łukasz prausa

Ojciec Łukasz Prausa – dominikanin, duszpasterz i rekolekcjonista

Początki życia i droga do kapłaństwa

Łukasz Prausa urodził się 11 kwietnia 1977 roku w Grudziądzu. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Kaznodziejskiego w Krakowie. W 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Praca duszpasterska

Po święceniach Ojciec Prausa pracował jako duszpasterz w różnych parafiach w Polsce, m.in. w Toruniu, Gdańsku i Krakowie. W 2006 roku objął funkcję proboszcza parafii pw. św. Dominika w Warszawie.

Rekolekcje i konferencje

Ojciec Prausa jest znanym rekolekcjonistą i konferencjonistą. Prowadzi rekolekcje i konferencje dla różnych grup wiekowych i zawodowych, m.in. dla studentów, młodzieży, małżeństw i osób konsekrowanych.

Szczególne zainteresowania

Szczególne zainteresowania Ojca Prausy to teologia duchowości, psychologia duszpasterska i duszpasterstwo młodzieży. Jest autorem licznych publikacji i artykułów z tych dziedzin.

Nagrody i wyróżnienia

Za swoją pracę duszpasterską i rekolekcyjną Ojciec Prausa otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.:

* Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera (2015)

* Nagrodę „Pro Ecclesia et Patria” (2017)

* Tytuł „Duszpasterza Roku” (2019)

Obecna działalność

Obecnie Ojciec Prausa jest przeorem klasztoru dominikanów w Warszawie oraz dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną i Wychowaniem przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nadal aktywnie prowadzi rekolekcje i konferencje, a także publikuje książki i artykuły.

Linki do zasobów

* Oficjalna strona internetowa Ojca Prausy: [link do strony]

* Wywiad z Ojcem Prausą na portalu Deon.pl: [link do wywiadu]

* Profil Ojca Prausy na Facebooku: [link do profilu]

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: