Olesno wiadomości z ostatniej chwili

Olesno wiadomości z ostatniej chwili

## Olesno – wiadomości z ostatniej chwili

Olesno to miasto w województwie opolskim, które w ostatnim czasie stało się areną wielu ważnych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy najświeższe informacje z Olesna.

### Otwarcie nowego marketu

Wczoraj, 15 marca 2023 roku, w Olesnie otwarto nowy market spożywczy. Biedronka zlokalizowana jest przy ulicy Reymonta i oferuje szeroki wybór produktów w niskich cenach. Otwarcie marketu cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olesna i okolicznych miejscowości.

### Wypadek na drodze krajowej

Dziś rano, 16 marca 2023 roku, na drodze krajowej nr 46 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

### Sesja Rady Miasta

W środę, 17 marca 2023 roku, odbędzie się sesja Rady Miasta Olesno. Podczas sesji radni będą dyskutować nad ważnymi kwestiami dotyczącymi miasta, w tym nad budżetem na kolejny rok. Mieszkańcy Olesna mogą śledzić relację z sesji na stronie internetowej Urzędu Miasta.

### Prace remontowe w szkole

W Szkole Podstawowej nr 1 w Olesnie trwają prace remontowe. W ramach remontu wymieniona zostanie elewacja budynku, odnowione zostaną sale lekcyjne oraz wymieniona zostanie instalacja elektryczna. Remont ma zakończyć się do końca wakacji letnich.

### Kulturalne wydarzenia

W najbliższym czasie w Olesnie odbędą się dwa ważne wydarzenia kulturalne:

– **Koncert zespołu „Zakopower”** – 25 marca 2023 roku w Oleskim Domu Kultury.

– **Wystawa malarstwa „Barwy Olesna”** – od 1 kwietnia do 15 kwietnia 2023 roku w Galerii Sztuki Współczesnej.

Mieszkańcy Olesna i okolicznych miejscowości są zaproszeni na te kulturalne wydarzenia.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: