Paula hitler

Paula hitler

Paula Hitler: Biografia siostry Adolfa Hitlera

Paula Hitler była młodszą siostrą Adolfa Hitlera, jednego z najbardziej znanych tyranów w historii. Paula urodziła się w 1896 roku w Braunau am Inn w Austrii jako córka Aloisa i Klary Hitler. Rodzina Hitlerów była uboga i ojciec Pauli zmarł, gdy miała sześć lat. Paula i jej rodzeństwo wychowali się w biedzie i często byli przenoszeni z jednego miejsca na drugie.

Wczesne życie

Paula Hitler była cichą i introwertyczną dziewczyną. W przeciwieństwie do swojego ekstrawertycznego i charyzmatycznego brata, Paula była bardziej nieśmiała i zarezerwowana. Edukację pobierała w klasztorze w Linz, gdzie uczyła się zawodu krawcowej. Po ukończeniu szkoły Paula pracowała jako krawcowa i mieszkała z matką w Wiedniu.

Relacje z Adolfem Hitlerem

Paula Hitler była blisko związana ze swoim bratem Adolfem. Często odwiedzała go w Berlinie i była obecna na wielu ważnych wydarzeniach związanych z jego karierą polityczną. Adolf Hitler z kolei kochał i chronił swoją siostrę. Podarował jej mieszkanie w Monachium i zapewniał jej wsparcie finansowe.

Życie prywatne

Paula Hitler nigdy nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. Całe życie poświęciła opiece nad matką i bratem. Była osobą niezwykle prywatną i unikała rozgłosu. Paula Hitler żyła skromnie i nie brała udziału w polityce nazistowskiej.

II wojna światowa

Podczas II wojny światowej Paula Hitler mieszkała w Berchtesgaden, w Bawarii. Była świadkiem upadku III Rzeszy i pojmania swojego brata. Po wojnie Paula Hitler została aresztowana przez Amerykanów i przesłuchana, ale nie postawiono jej zarzutów. Została zwolniona z aresztu w 1952 roku.

Późniejsze życie

Po wojnie Paula Hitler żyła pod zmienionym nazwiskiem w Berchtesgaden. Pracowała jako sekretarka i unikała rozgłosu. Zmarła w 1960 roku w wieku 64 lat na raka wątroby. Paula Hitler została pochowana na cmentarzu w Berchtesgaden pod zmienionym nazwiskiem.

Dziedzictwo

Paula Hitler była cichą i niepozorną postacią w życiu Adolfa Hitlera. Mimo to odegrała ważną rolę w jego życiu i była świadkiem wielu kluczowych wydarzeń w historii nazistowskich Niemiec. Dziedzictwo Pauli Hitler jest złożone i kontrowersyjne. Niektórzy historycy uważają, że była niewinną ofiarą reżimu swojego brata, podczas gdy inni twierdzą, że była współwinna jego zbrodniom.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: