Piotr wawrzyk rodzina

Piotr wawrzyk rodzina

## Piotr Wawrzyk Rodzina

### Wczesne życie i edukacja

Piotr Wawrzyk urodził się 18 stycznia 1978 roku w Warszawie. Jego ojciec był inżynierem, a matka nauczycielką. Wawrzyk ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując tytuł magistra administracji.

### Kariera zawodowa

Po ukończeniu studiów Wawrzyk rozpoczął pracę w sektorze prywatnym. W latach 2000-2005 pracował jako konsultant ds. zarządzania w firmie doradczej McKinsey & Company. W 2005 roku dołączył do zespołu Ministerstwa Gospodarki, gdzie pełnił funkcję doradcy ministra.

### Kariera polityczna

W 2007 roku Wawrzyk został wybrany do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. W latach 2007-2011 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. W 2011 roku został mianowany wiceministrem skarbu państwa.

### Życie prywatne

Piotr Wawrzyk jest żonaty i ma czworo dzieci. Jego żona, Anna, jest prawnikiem. Wawrzyk jest zapalonym biegaczem i rowerzystą.

### Nagrody i wyróżnienia

* Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2014)

* Medal im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (2015)

* Nagroda „Człowiek Roku” tygodnika „Wprost” (2016)

### Kontrowersje

W 2017 roku Piotr Wawrzyk był zamieszany w kontrowersję dotyczącą nieprawidłowości w przetargach na sprzedaż obligacji spółek Skarbu Państwa. Wawrzyk zaprzeczył wszelkim zarzutom i nie został postawiony mu żaden zarzut.

### Działalność społeczna

Piotr Wawrzyk jest zaangażowany w działalność społeczną. Jest członkiem rady nadzorczej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Fundacji im. Stefana Batorego. Wspiera również finansowo i organizacyjnie wiele inicjatyw społecznych.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: