Piotr woźniak starak

Piotr woźniak starak

## Piotr Woźniak-Starak: Życie i działalność producenta filmowego

### Wczesne życie i edukacja

Piotr Woźniak-Starak urodził się 16 lipca 1980 roku w Łodzi. Był synem Anny Starak i Jerzego Woźniaka, znanego lekarza. Ukończył College of International Relations and Political Science na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie studiował produkcję filmową w Los Angeles.

### Kariera filmowa

Po powrocie do Polski Woźniak-Starak rozpoczął karierę w branży filmowej jako producent. W 2005 roku założył własną firmę produkcyjną, Watchout Productions. Jego pierwszą wyprodukowaną fabułą był film „Młode wilki” (2009).

### Najważniejsze osiągnięcia

Woźniak-Starak był znany z produkcji wysoko cenionych filmów, które odniosły sukces zarówno komercyjny, jak i artystyczny. Niektóre z jego najbardziej znanych prac to:

* „Bogowie” (2014)

* „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017)

* „Najlepszy” (2017)

* „Twój Vincent” (2017)

### Nagrody i wyróżnienia

Za swoją działalność filmową Woźniak-Starak otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym:

* Polska Nagroda Filmowa (trzykrotnie)

* Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

* Europejska Nagroda Filmowa

* Nagroda BAFTA

### Życie osobiste

W 2016 roku Woźniak-Starak poślubił Agnieszkę Woźniak-Starak, popularną polską prezenterkę telewizyjną. Razem prowadzili Fundację „Teraz Polska”, która wspierała polskie talenty i inicjatywy kulturalne.

### Śmierć

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie 18 sierpnia 2019 roku w wypadku na jeziorze Kisajno. Jego łódź motorowa zderzyła się z falochronem, a producent ponieś śmierć na miejscu.

### Dziedzictwo

Piotr Woźniak-Starak był jednym z najbardziej utalentowanych i utytułowanych producentów filmowych w Polsce. Jego filmy pozostaną trwałą spuścizną jego wkładu w polską kinematografię.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: