Poker betting patterns

Ułożenie Nazwa Opis
1 Pre-flop raise Podbicie przed flopem to ruch, który stawia gracz przed flopem, gdy jest jego kolej do działania. Podbicie przed flopem zwykle oznacza, że gracz ma silną rękę i chce zbudować pulę, aby wywrzeć presję na innych graczy.
2 Post-flop bet Zakład po flopie to zakład, który gracz stawia po rozdaniu flopu, ale przed rozdaniem turnu lub riveru. Zakład po flopie może być użyty do reprezentowania silnej ręki, blefowania lub próby wyrzucenia innych graczy z puli.
3 Check-raise Check-raise to ruch, w którym gracz sprawdza, a następnie podbija zakład innego gracza. Check-raise to silny ruch, który często oznacza, że gracz ma bardzo silną rękę i chce zbudować pulę lub wyrzucić innych graczy z puli.
4 Continuation bet Zakład kontynuacyjny to zakład, który gracz stawia po flopie, będąc agresorem pre-flop. Zakład kontynuacyjny jest zwykle używany do reprezentowania siły i próby budowy puli.
5 Donk bet Donk bet to zakład, który gracz stawia na flopie, nie będąc agresorem przed flopem. Zakład donk jest często używany jako blef lub próba wyrzucenia innych graczy z puli.
6 Overbet Overbet to zakład, który jest większy niż pula. Overbet jest zwykle używany jako blef lub próba wyrzucenia innych graczy z puli.
7 Value bet Zakład value to zakład, który gracz stawia, gdy ma silną rękę i chce wyciągnąć wartość z ręki przeciwnika. Zakład value jest zwykle używany, gdy gracz uważa, że jego przeciwnik ma słabszą rękę i będzie chętny do sprawdzenia.
8 Bluff Blef to zakład, który gracz stawia, gdy nie ma silnej ręki, ale próbuje zmusić przeciwnika do wyrzucenia. Blef jest zwykle używany, gdy gracz uważa, że jego przeciwnik ma słabszą rękę i będzie chętny do sprawdzenia.
9 Floating Floating to ruch, w którym gracz sprawdza zakład przed flopem i zakłada, że po flopie zagra agresywnie. Floating jest zwykle używany przez graczy, którzy mają rękę redraw i chcą zobaczyć, czy mogą trafić w lepszą rękę.
10 Slow play Powolna gra to sytuacja, w której gracz ma bardzo silną rękę, ale nie gra agresywnie. Powolna gra jest czasami używana w celu zwabienia przeciwników do puli i wyciągnięcia od nich wartości.
Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: