Poseł suski

Poseł suski

## Poseł Suski – polityk i działacz samorządowy

Poseł Marek Suski to polski polityk, poseł na Sejm RP VIII, IX i X kadencji, a także były wicemarszałek Sejmu. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

### Życiorys i kariera polityczna

Marek Suski urodził się 19 marca 1960 roku w Radomiu. Ukończył studia na Politechnice Radomskiej, uzyskując dyplom inżyniera mechanika. Następnie pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Mechanicznych w Radomiu.

Swoją działalność polityczną rozpoczął w latach 90. XX wieku, wstępując do Prawa i Sprawiedliwości. W 1998 roku został wybrany do rady miasta Radomia, a w 2002 roku objął stanowisko wiceprzewodniczącego tej rady. W 2005 roku po raz pierwszy został wybrany na posła na Sejm RP.

Od tamtej pory nieprzerwanie pełni mandat poselski. W latach 2015-2019 pełnił funkcję wicemarszałka Sejmu. Był również przewodniczącym Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz członkiem wielu innych komisji sejmowych.

### Działalność parlamentarna

Poseł Suski jest aktywnym działaczem na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego Radomia i regionu. Wspiera inwestycje w infrastrukturę, edukację i kulturę. Jest również zaangażowany w działania na rzecz poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.

W swojej pracy parlamentarnej poseł Suski zajmuje się głównie sprawami gospodarczymi, infrastrukturalnymi i samorządowymi. Jest autorem licznych interpelacji i projektów ustaw dotyczących tych kwestii.

### Przyznawane odznaczenia i wyróżnienia

Za swoją działalność publiczną i społeczną poseł Marek Suski został uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami, m.in.:

* Złoty Krzyż Zasługi

* Srebrny Krzyż Zasługi

* Medal za Długoletnią Służbę

* Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej

### Kontrowersje

Poseł Suski jest postacią budzącą kontrowersje. Krytykowany jest m.in. za jego wypowiedzi i zachowania, które odbierane są jako populistyczne i nieodpowiedzialne.

W 2018 roku został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Wyrok został jednak uchylony przez Sąd Apelacyjny.

### Życie prywatne

Poseł Marek Suski jest żonaty i ma dwóch synów. Mieszka w Radomiu.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: