Rachoń michał pochodzenie

Rachoń michał pochodzenie

Rachoń Michał: Pochodzenie

Życiorys

Michał Rachoń to polski piłkarz, urodzony 11 maja 1992 roku w Warszawie. Jest wychowankiem Polonii Warszawa, w której występował w latach 2002-2010. Następnie przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie grał przez pięć sezonów. W 2015 roku został zawodnikiem Piasta Gliwice, a w 2019 roku przeszedł do Wisły Kraków. Od 2022 roku jest piłkarzem Arki Gdynia.

Pochodzenie

Michał Rachoń pochodzi z rodziny o korzeniach śląskich. Jego ojciec, Andrzej Rachoń, był piłkarzem, który reprezentował barwy Odry Opole. Dziadek Michała, Józef Rachoń, również był piłkarzem i grał w barwach Górnika Zabrze.

Kariera piłkarska

Michał Rachoń zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa w 2009 roku. W pierwszym sezonie rozegrał 14 meczów i strzelił 2 gole. W kolejnych sezonach stał się podstawowym zawodnikiem Polonii i był jednym z najlepszych pomocników w lidze. W 2014 roku przeszedł do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski w 2016 i 2017 roku. W 2015 roku został powołany do reprezentacji Polski przez Adama Nawałkę. W kadrze rozegrał 6 meczów.

Sukcesy

* Mistrzostwo Polski (2x)

* Puchar Polski (1x)

* Superpuchar Polski (1x)

* Awans do Ligi Mistrzów (1x)

* Awans do Ligi Europy (4x)

Ciekawostki

* Michał Rachoń jest pierwszym piłkarzem, który w jednym sezonie zdobył bramkę w Ekstraklasie, Pucharze Polski i Lidze Mistrzów.

* W 2015 roku został uznany za najlepszego pomocnika Ekstraklasy.

* W 2017 roku otrzymał powołanie na mistrzostwa świata w Rosji.

* Jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich piłkarzy grających w Ekstraklasie.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: