Robert bąkiewicz życiorys wykształcenie

Robert bąkiewicz życiorys wykształcenie

Robert Bąkiewicz: Życiorys i Wykształcenie

Dzieciństwo i Młodość

Robert Bąkiewicz urodził się 26 września 1971 roku w Łodzi. Jego ojciec, Jerzy Bąkiewicz, był profesorem Politechniki Łódzkiej, a matka, Maria Bąkiewicz, pracowała jako nauczycielka. Robert Bąkiewicz ma dwóch młodszych braci, Łukasza i Pawła. Od najmłodszych lat interesował się historią Polski i działalnością antykomunistyczną.

Edukacja

* Studia licencjackie: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, kierunek: historia (ukończone w 1995 roku).

* Studia podyplomowe: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, kierunek: zarządzanie zasobami ludzkimi (ukończone w 1998 roku).

* Studia doktoranckie: Uniwersytet Łódzki, Wydział Filozoficzno-Historyczny, kierunek: historia (rozpoczęte w 1996 roku, ale niedokończone).

Praca Zawodowa i Działalność Publiczna

* Pracownik naukowo-dydaktyczny: Uniwersytet Łódzki, Instytut Historii (1996-2005).

* Prezes Stowarzyszenia „Szczerbiec”: działającego w Łodzi stowarzyszenia organizującego marsze i pikiety o charakterze narodowym i patriotycznym (2001-2005).

* Prezes Ruchu Narodowego: założonego przez siebie w 2012 roku ugrupowania politycznego o profilu narodowo-katolickim.

Działalność Kontrowersyjna

Robert Bąkiewicz jest postacią kontrowersyjną ze względu na swoje poglądy polityczne i publiczne wypowiedzi. Często krytykuje lewicę, mniejszości narodowe i osoby LGBT+. Był oskarżany o nawoływanie do nienawiści i rasizmu. W 2018 roku został zatrzymany pod zarzutem znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy, za co został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Życie Prywatne

Robert Bąkiewicz jest żonaty z Magdaleną Mazurek. Mają troje dzieci.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: