Strzelanina w poznaniu film

Strzelanina w poznaniu film

Strzelanina w Poznaniu – Wstrząsający film dokumentalny

26 czerwca 2022 r. w centrum Poznania doszło do tragicznej strzelaniny, w której zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne. Zdarzenie to wstrząsnęło miastem i całym krajem.

Nagranie ze strzelaniny

Po strzelaninie w sieci pojawiło się wiele filmów i zdjęć przedstawiających jej przebieg. Jedno z nagrań zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu i ukazuje moment, w którym sprawca oddaje strzały do przechodniów. Film ten stał się kluczowym dowodem w śledztwie.

Nagranie ze strzelaniny

Sprawca strzelaniny

Sprawcą strzelaniny był 41-letni Arkadiusz Kłos, mieszkaniec Poznania. Mężczyzna miał problemy psychiczne i był wcześniej leczony psychiatrycznie. W przeszłości był również karany za przestępstwa kryminalne.

Według ustaleń śledztwa Kłos działał w pojedynkę i nie miał żadnych wspólników. Jego motywem była prawdopodobnie chęć zemsty na społeczeństwie.

Przebieg strzelaniny

Strzelanina miała miejsce wczesnym popołudniem w centrum Poznania. Kłos otworzył ogień do przechodniów na ulicy Ratajczaka i okolicznych ulicach.

W wyniku strzelaniny zginęły trzy osoby: 25-letni Hubert S., 20-letni Błażej T. i 12-letni Szymon P. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

Śledztwo i proces sądowy

Po strzelaninie wszczęto śledztwo, które prowadziła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu, zeznania świadków i ekspertyzy balistyczne.

Proces sądowy przeciwko Arkadiuszowi Kłosowi rozpoczął się w listopadzie 2022 r. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę za swoje działanie.

W styczniu 2023 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Arkadiusza Kłosa na dożywotnie pozbawienie wolności.

Pamięć o ofiarach

Strzelanina w Poznaniu była tragedią, która odcisnęła trwałe piętno na mieszkańcach miasta. W miejscu, gdzie doszło do zdarzenia, ustawiono krzyż i tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary.

W rocznicę strzelaniny w Poznaniu odbywają się uroczystości ku czci zmarłych. Mieszkańcy miasta składają kwiaty i zapalają znicze, aby uczcić pamięć ofiar i wyrazić solidarność z ich rodzinami.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: