Suella braverman

Suella braverman

Suella Braverman

Suella Braverman (urodzona 3 kwietnia 1980 r.) to brytyjska polityk, która od 2022 r. pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych. Jest członkiem Partii Konserwatywnej i od 2015 r. jest posłanką (MP) Fareham.

Wczesne życie i edukacja

Braverman urodziła się w Londynie w rodzinie indyjskich imigrantów z Goa i Kenii. Studiowała prawo na Uniwersytecie w Cambridge i pracowała jako prawnik przed wejściem do polityki.

Kariera polityczna

Braverman została wybrana do parlamentu w wyborach powszechnych w 2015 roku. Została mianowana podsekretarzem stanu parlamentarnym ds. wyjścia z Unii Europejskiej w 2017 roku, a następnie prokuratorem generalnym dla Anglii i Walii w 2020 roku.

Minister spraw wewnętrznych

Braverman została mianowana ministrem spraw wewnętrznych w 2022 roku. W tej roli nadzoruje politykę imigracyjną, bezpieczeństwo narodowe i inne kwestie związane z utrzymaniem prawa i porządku.

Kontrowersje

Braverman jest kontrowersyjną postacią w brytyjskiej polityce. Krytykowano ją za jej poglądy na imigrację, takie jak jej poparcie dla polityki „środowiska wrogiego” wobec nielegalnych imigrantów.

Poglądy polityczne

Braverman jest konserwatywnym politykiem i jej poglądy są zgodne z tradycyjnymi wartościami Partii Konserwatywnej. Jest zwolenniczką wolnego rynku, małych rządów i silnej obrony narodowej.

Imigracja

Braverman jest zwolenniczką ścisłej kontroli imigracji i wierzy, że Wielka Brytania powinna przyjmować tylko wykwalifikowanych imigrantów, którzy wniosą znaczący wkład w gospodarkę.

Brexit

Braverman popierał Brexitu i był jednym z czołowych zwolenników kampanii „Pozostawania”. Wierzy, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską bez umowy, jeśli nie będzie możliwe osiągnięcie satysfakcjonującego porozumienia.

Bezpieczeństwo narodowe

Braverman jest zwolenniczką silnych środków bezpieczeństwa narodowego i wierzy, że Wielka Brytania powinna zrobić więcej, aby chronić się przed zagrożeniami ze strony terroryzmu i innych form przestępczości.

Życie osobiste

Braverman jest żoną Raela Bravermana, członka Izby Lordów. Mają razem dwójkę dzieci.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: