Tamiko bolton

Tamiko bolton

Tamiko Bolton – znana amerykańska aktorka

Wczesne życie i kariera

Tamiko Bolton urodziła się 5 października 1971 roku w Oxnard w Kalifornii. Jej matka była Japonką, a ojciec Afroamerykaninem. Bolton rozpoczęła karierę aktorską w wieku 16 lat, występując w reklamach i niewielkich rolach w telewizji. Jej przełomowa rola pojawiła się w 1996 roku, kiedy zagrała w filmie „Set It Off” u boku Queen Latifah i Jady Pinkett Smith.

Rola w „Set It Off”

Rola Bolton w „Set It Off” jako Stoney przyniosła jej nominację do nagrody NAACP Image Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Stoney była młodą i sfrustrowaną kobietą, która dołącza do grupy kobiet planujących napad na bank. Film był kasowym sukcesem i pomógł Boltonowi zwrócić na siebie uwagę w przemyśle filmowym.

Dalsza kariera

Po „Set It Off” Bolton zagrała w wielu innych filmach i programach telewizyjnych, w tym „Jak poznałem waszą matkę”, „Przyjaciele” i „Agenci NCIS”. Znana jest również ze swoich ról na Broadwayu, m.in. w „Hairspray” i „Sister Act”.

Życie osobiste

Bolton jest prywatną osobą i niewiele wiadomo o jej życiu osobistym. Obecnie mieszka w Los Angeles w Kalifornii.

Nagrody i wyróżnienia

Bolton jest wielokrotnie nagradzaną aktorką. Oprócz nominacji do NAACP Image Award za „Set It Off”, otrzymała także NAACP Theatre Award za „Sister Act”.

Filmografia

Rok Tytuł Rola
1996 Set It Off Stoney
1997 Soul Food Terri
1999 3 Strikes Dana
2004 Jak poznałem waszą matkę Wendy
2011 Agenci NCIS Agentka specjalna Marielle Malone

Programy telewizyjne

  • Przyjaciele
  • Agenci NCIS
  • Jak poznałem waszą matkę

Role na Broadwayu

  1. Hairspray
  2. Sister Act
Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: