Tomasz terlikowski

Tomasz terlikowski

Tomasz Terlikowski – dziennikarz, publicysta i pisarz

Życiorys

Tomasz Terlikowski urodził się 6 maja 1969 roku w Zielonej Górze. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1997 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych za pracę „Katolicka doktryna społeczna wobec systemu komunistycznego”.

Kariera

Tomasz Terlikowski jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem. W latach 1999-2008 pracował w tygodniku „Wprost”, a od 2008 roku jest felietonistą portalu „Do Rzeczy”. W latach 2011-2019 prowadził na antenie Radia Maryja audycję „Rozmowy niedokończone”. Jest także autorem licznych książek, w tym „Terlikowski kontra Lis” (2009), „Wielka wojna kulturowa” (2016) i „Kulturyści. Jak rządzą nami celebryci” (2019).

Poglądy

Tomasz Terlikowski jest znany ze swoich konserwatywnych poglądów. Jest przeciwnikiem aborcji, eutanazji i związków partnerskich. Krytykuje także liberalizm, feminizm i islam.

Kontrowersje

Poglądy Tomasza Terlikowskiego często wywołują kontrowersje. Był krytykowany za homofobię, rasizm i seksizm. W 2019 roku został skazany na grzywnę za zniesławienie osób LGBT.


Dzieła Tomasza Terlikowskiego

*

Książki

  • Terlikowski kontra Lis (2009)
  • Wielka wojna kulturowa (2016)
  • Kulturyści. Jak rządzą nami celebryci (2019)

*

Felietony

  • Do Rzeczy (od 2008)
  • Wprost (1999-2008)

*

Audycje radiowe

  • Rozmowy niedokończone (Radio Maryja, 2011-2019)

Krytyka Tomasza Terlikowskiego

Tomasz Terlikowski jest postacią kontrowersyjną. Krytycy zarzucają mu homofobię, rasizm i seksizm. W 2019 roku został skazany na grzywnę za zniesławienie osób LGBT.


Biografia

Tomasz Terlikowski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1997 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych za pracę o katolickiej doktrynie społecznej wobec systemu komunistycznego. Od 2008 roku jest felietonistą „Do Rzeczy”. Jest także autorem licznych książek.


Nagrody i wyróżnienia

Tomasz Terlikowski otrzymał szereg nagród i wyróżnień. W 2009 roku został laureatem nagrody im. Józefa Mackiewicza. W 2016 roku otrzymał Nagrodę Kustosz Pamięci Narodowej za książkę „Wielka wojna kulturowa”.


Linki

* Oficjalna strona Tomasza Terlikowskiego

* Biografia Tomasza Terlikowskiego na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej

* Artykuły Tomasza Terlikowskiego na portalu „Do Rzeczy”

* Wywiad z Tomaszem Terlikowskim na stronie „Wprost”

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: