Tragedia w choroszczy

Tragedia w choroszczy

Tragedia w Choroszczy

Wprowadzenie

13 maja 2019 roku w Choroszczy koło Białegostoku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 5 osób, a 14 zostało rannych. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8, gdy autobus przewożący pielgrzymów zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Przebieg wypadku

Autobus z pielgrzymami powracał z Częstochowy do Hajnówki. O godzinie 14:50, na prostym odcinku drogi, kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Autobus zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd został całkowicie zniszczony.

Ofiary i ranni

W wypadku zginęło 5 osób, w tym kierowca autobusu. 14 osób zostało rannych, w tym 9 ciężko. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Przyczyny wypadku

Przyczyny wypadku są badane przez policję i prokuraturę. Pierwsze ustalenia wskazują na to, że kierowca mógł zasnąć za kierownicą lub doznać zawału serca.

Reakcje i pomoc

Po wypadku na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe, w tym straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Rannym została udzielona pomoc medyczna, a rodziny ofiar otrzymały wsparcie psychologiczne.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził kondolencje rodzinom ofiar i życzył szybkiego powrotu do zdrowia rannym. Prezydent Andrzej Duda również złożył kondolencje i zaapelował o modlitwę za ofiary i ich rodziny.

Upamiętnienie

W miejscu wypadku został ustawiony krzyż i zapalono znicze. Odbyły się również msze żałobne za ofiary tragedii.

Wnioski

Tragedia w Choroszczy to tragiczne wydarzenie, które poruszyło całą Polskę. Przyczyny wypadku są nadal badane, ale przypomina on o konieczności ostrożności na drogach i dbałości o bezpieczeństwo podróżujących.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: