Wesela obostrzenia

Wesela obostrzenia

Obostrzenia na weselach w Polsce

Wprowadzenie

W związku z pandemią COVID-19 w Polsce wprowadzono szereg obostrzeń, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Dotyczy to również wesel, które są wydarzeniami wiążącymi się z dużym skupiskiem ludzi.

Limit gości

Jednym z najważniejszych obostrzeń jest limit gości weselnych. W zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, limit ten może ulegać zmianie. Obecnie obowiązuje limit 150 osób na weselach organizowanych w zamkniętych pomieszczeniach oraz 200 osób na weselach organizowanych w plenerze.

Nakaz noszenia maseczek

Kolejnym obostrzeniem jest obowiązek noszenia maseczek przez gości weselnych podczas przemieszczania się po obiekcie, np. podczas korzystania z toalety czy w trakcie składania życzeń nowożeńcom. Maseczki nie muszą być noszone podczas jedzenia i picia oraz przez osoby siedzące przy stołach.

Dystans społeczny

Goście weselni muszą zachowywać między sobą odpowiedni dystans społeczny. Stoły powinny być ustawione w taki sposób, aby pomiędzy nimi znajdowała się odległość co najmniej 1,5 metra.

Zakaz tańca

W trakcie wesel obowiązuje zakaz tańca. Nie można organizować animacji, zabaw czy konkursów, które wiążą się z gromadzeniem się gości.

Inne obostrzenia

Poza wymienionymi powyżej obostrzeniami, obowiązują również inne ograniczenia związane z organizacją wesel, takie jak:

* Zakaz serwowania alkoholu po godzinie 24:00

* Obowiązek zapewnienia płynów do dezynfekcji rąk

* Obowiązek dezynfekcji powierzchni często dotykanych przez gości

* Obowiązek prowadzenia listy gości weselnych (w razie wystąpienia ogniska COVID-19)

Konsekwencje naruszenia obostrzeń

Naruszenie obostrzeń dotyczących organizacji wesel może wiązać się z karami finansowymi. W przypadku organizacji wesela z liczbą gości przekraczającą limit, organizator może zostać ukarany grzywną w wysokości od 10 do 30 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Obostrzenia na weselach w Polsce mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Dotyczą one limitu gości, obowiązku noszenia maseczek, zachowania dystansu społecznego, zakazu tańca oraz innych kwestii związanych z organizacją tego typu wydarzeń. Naruszenie obostrzeń może skutkować karami finansowymi.

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: