Witalij gierasimow

Witalij gierasimow

## Witalij Gierasimow – wschodząca gwiazda rosyjskiej armii

**Biografia**

Witalij Siergiejewicz Gierasimow urodził się 28 stycznia 1977 r. w Kazaniu w Tatarstanie. Jest synem Siergieja Gierasimowa, generała armii rosyjskiej. W 1999 r. ukończył Kazańską Wyższą Szkołę Wojsk Pancernych, a następnie Akademię Wojskową im. Międzynarodowych Stosunków.

### Kariera wojskowa

Gierasimow rozpoczął swoją karierę wojskową jako dowódca plutonu czołgów w 58. Armii. Służył w Czeczenii podczas drugiej wojny czeczeńskiej, gdzie został odznaczony Orderem Odwagi.

W 2005 r. został dowódcą batalionu pancernego, a następnie pułku pancernego. W 2011 r. objął dowództwo 15. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej, która w 2014 r. została przerzucona na Krym.

W 2015 r. Gierasimow został dowódcą 20. Armii Gwardii, która brała udział w rosyjskiej interwencji w Syrii. Za swoje zasługi został odznaczony Orderem Świętego Jerzego IV klasy.

W 2018 r. został mianowany dowódcą Zachodniego Okręgu Wojskowego. W 2022 r. został awansowany na generała pułkownika i objął dowództwo rosyjskich sił na Ukrainie.

### Strategia wojskowa

Gierasimow jest autorem koncepcji „wojny hybrydowej”, która łączy tradycyjne metody walki z działaniami niemilitarnymi, takimi jak cyberataki i dezinformacja. Uważa, że przyszłe konflikty będą toczone na wielu frontach i będą wymagały szerokiego spektrum środków.

### Życie prywatne

Gierasimow jest żonaty i ma dwoje dzieci. Jest zapalonym hokeistą i kibicem klubu Ak Bars Kazań.

### Kontrowersje

Gierasimow był krytykowany za swoją rolę w konflikcie na Ukrainie. Został oskarżony o zbrodnie wojenne i łamanie prawa międzynarodowego.

### Nagrody i odznaczenia

* Order Świętego Jerzego IV klasy

* Order Odwagi

* Order Zasługi dla Ojczyzny

* Medal „Za Odwagę”

Rating
( No ratings yet )

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: